مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مارک عطر: راهنمای نهایی

مارک عطر: راهنمای نهایی

عطر و مارک تجاری دست به دست هم می دهند ، خواه فعالانه آن مارک را شکل دهید یا نه. به هر حال ، رایحه شخصی است ، بنابراین بسیار رایج است که هنگام گرفتن بوی عطر دلخواه خود ، به شخص خاصی فکر کنید. به همین ترتیب ، وقتی کسی عطر خود را انتخاب می کند ، اغلب به دنبال رایحه ای متناسب با سبک یا شخصیت وی است. به همین دلیل مارک تجاری عطر چیزی بیشتر از نمایندگی شرکت در پشت عطر نیست - این مربوط به مصرف کننده است.

مارک خوب عطر نه تنها باید محصول را جذاب کند بلکه بیان کننده میزان مصرف کننده آن باشد ، همه در حالی که در مورد کیفیت و ماهیت عطر چیزی که تهیه می کند چیزی می گوید. برای کمک به شما در به دست آوردن مارک عطری که همه اینها را به طور م communثر بیان می کند ، ما این راهنما را در مورد مارک های توسعه برند عطر ارائه داده ایم.


راهنمای کامل مارک تجاری عطر

-

مارک عطر خود را تعریف کنید

تحقیقات بازار

گزاره ارزش

شخصیت و صدای مارک

هویت برند عطر خود را توسعه دهید

نام تجاری بصری

طراحی لوگو

تایپوگرافی

پالت رنگ

تصویرسازی

مارک بسته بندی عطر

طرح بطری عطر

طراحی برچسب

طراحی جعبه


مارک عطر خود را تعریف کنید

-

قبل از شروع ، مهم است که در واقع مارک تجاری چیست. یک تصور غلط رایج این است که نام تجاری با عناصر بصری مانند آرم یا بسته بندی قابل تعویض است. در حالی که اینها اصطلاحات هویت برند هستند ، مارک تجاری بیشتر سرخدار و احساسی است و بیشتر درباره شخصیتی است که می خواهید با محصول خود منتقل کنید. با توجه به این نکته ، بیایید نکات خاصی را در مورد توسعه برند خود ارائه دهیم.


تصویر شخصی که بسته ای را به مشتری تحویل می دهد

توسط موسیقی!


تحقیقات بازار

جستجوی شما برای یافتن نام تجاری عطر باید از بازاری شروع شود که در آن به معنای سکونت در آن است. ابتدا مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید. در مورد مشخصات جمعیتی (سن ، محل ، درآمد و غیره) که می خواهید به آن برسید تصمیم بگیرید. هنگامی که این داده های خام را دارید ، همچنین مفید است که یک قدم جلوتر بروید و شخصیت های خریدار را ایجاد کنید. این آمار سرد را به افراد واقعی تبدیل می کند.


عطرها به عنوان عاملی در سبک سرپرستی شده یک شخص - همراه با لباس و سایر محصولات زیبایی - قدرت نمایندگی نه تنها آن شخص را دارند بلکه شخص دیگری را نیز که می خواهد باشد. به همین منظور ، بسیاری از مارک های عطر از یک سبک زندگی شیک و مجلل برخوردار هستند ، حتی اگر مصرف کنندگان آنها لزوما ثروتمند نباشد. با این رویکرد احتیاط کنید - ایجاد انتظارات غیرواقعی می تواند به راحتی غیرمسئولانه جلوه کند و ظاهر ادعا راهی برای به عقب انداختن مردم است. به همین ترتیب ، شما می خواهید آنچه را که مخاطب شما ارزش دارد ، در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، بسیاری از مارک ها مواد پایدار یا کارهای اخلاقی را به همین دلیل برجسته می کنند.


یک عامل اصلی در درک بازار شناختن رقبا است. مشخص کنید که این رقبا از نظر دامنه قیمت مشابه ، مخاطبان هدف و عطر چه کسانی هستند. به چگونگی تبلیغ و نام تجاری خود توجه داشته باشید - این مورد را مجدداً مرور خواهید کرد و در طول مراحل نام تجاری خود را با آنها مقایسه خواهید کرد.


طراحی برچسب برند ادکلن وگان

توسط آنتونیودوداس


گزاره ارزش

وقتی ایده بهتری از اینکه می خواهید با چه کسانی (مخاطبان هدف خود) تطابق داشته باشید و می خواهید خود را از دیگران (رقبایتان) جدا کنید ، فکر کنید ، قدم بعدی شما تهیه یک پیشنهاد ارزش است.


این بیانیه ای است که توصیف می کند چرا کسی مایل است عطر شما را بخرد ، دقیقاً چه چیزی را ارائه می دهید که نمی تواند به جای دیگری بیاورد و چگونه زندگی او را بهبود می بخشید. معمولاً در فرمول Value = مزایا - هزینه به تصویر کشیده می شود. توانایی بیان این موضوع به روشی مشخص و مشخص ، شما را در مسیر تصور آنچه محصول عطر شما را به نوعی تبدیل می کند ، سوق می دهد و این برای برند سازی ضروری است.


شخصیت و صدای مارک

با داشتن ایده ای درباره اینکه محصول خود را به چه کسانی بازاریابی می کنید و تفاوت شما با یکدیگر چیست ، می توانید مارک های خود را به معنای واقعی کلمه بیان کنید. مانند هر تیپ شخصیتی ، مارک ها دارای صدا ، شیوه خاصی برای صحبت هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. این می تواند تصادفی یا تصفیه شده ، جدی یا جذاب باشد و یا هرجای دیگر باشد. می بینید که چگونه صفتهایی از این قبیل باعث می شود که شما به فکر نوع خاصی از شخص باشید که با صدا پیش برود.


راهنمای ما برای ایجاد شخصیت تجاری را بررسی کنید >>

طراحی آرم و مارک برای یک محصول عطر صورتی

توسط L’Atelier


هویت برند عطر خود را توسعه دهید

-

بیایید به روند مارک تجاری برویم - این اقدامی است که شما برای انتقال نام تجاری خود به مخاطبان انجام می دهید. در اینجا ، ما بر ایجاد هویت بصری متمرکز خواهیم شد ، زیرا این متداول ترین روشی است که یک مشتری بالقوه برای اولین بار با نام تجاری عطر شما تعامل می کند.


نام تجاری بصری

هدف نهایی شما باید ایجاد یک راهنمای سبک تجاری باشد ، که کتابچه ای است که تمام دستورالعمل های مربوط به نمایندگی بصری برند شما را تلفیق می کند. این به عنوان مرجعی برای سازگاری برند در کل سازمان عمل می کند. اگرچه محتوای خاص یک راهنمای مارک بصری ممکن است متفاوت باشد ، ما برخی از اساسی ترین عناصر هویت مارک را بررسی خواهیم کرد.


طرح آرم نقره ای serif برای مارک عطر

توسط جین سونیک


طراحی لوگو

طراحی لوگو علامتی است که به منظور شناسایی مارک عطر شما ایجاد می شود و اغلب به عنوان جایگزین نام تجاری خود عمل می کند. به طور کلی ، آرم شما باید در عین ساده و به یاد ماندنی نگه داشتن مارک تجاری شما باشد. برای این منظور ، اطمینان حاصل کنید که روی آرم های عطر تحقیق کرده اید تا از تصاویر یا سبک های رایج ، مانند بطری عطر عمومی با متن جلوگیری کنید. از آنچه در مورد نام تجاری و رقبا می دانید برای انتخاب تصاویری که باعث برانگیختن می شود استفاده کنید

چیزی منحصر به فرد و خاص در مورد آن است.


طرح آرم Grecian مصور برای مارک عطر

توسط ساوا استوئیک

طراحی لوگوی عطر با حروف طلا

توسط اوا دیمیترواچ

اگر تعدادی از محصولات مختلف عطر را به بازار عرضه می کنید ، ایجاد یک لوگو برای مارک اصلی و آرم های جداگانه برای هر عطر غیر معمول نیست. در این حالت ، شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که آرم های اضافی مشتق آرم والد هستند در حالی که مخاطبان فردی آنها را مجذوب خود می کنند. این باعث می شود مارک معطر شما ثابت بماند حتی در حالی که هرکدام ممکن است استراتژی های مختلف بازار داشته باشند.


عکس لویی ویتون لس کلن


Louis Vuitton Les Colognes ، اولین خط عطر تک جنسیتی آنها ، انتخاب مارک های کاملاً متفاوتی را برای هر رایحه ای با حفظ تم ثابت حفظ می کند. تصویر از طریق لویی ویتون


تایپوگرافی

تایپوگرافی تمام سبک ها و قلم های نامه را توصیف می کند که در مواد مارک تجاری استفاده خواهید کرد. اغلب شامل فونت آرم ، فونت Tagline ، فونت عنوان ، فونت زیر عنوان و فونت کپی بدنه است. قلم آرم شما (و در صورت وجود تگ لاین) مبنای بقیه گزینه های قلم شما قرار می گیرد - یعنی اینکه فونت های دیگر شما باید فونت آرم شما را به طریقی معنی دار هماهنگ یا متضاد کند.


نشان کلمه طراحی آرم تایپوگرافی برای نام تجاری عطر

یک سری دال کلاسیک و ماشین تحریر ظاهری مردانه برای این برند ایجاد می کند. طراحی توسط GARDOUM

طرح بسته بندی آبی و طلایی برای یک عطر تجاری

این طراحی مارک توسط Stan Brand Design از ترکیبی از سری ها و اسکریپت ها برای ظاهری زیبا استفاده می کند.

با فرض اینکه حروف آرم شما سفارشی باشد ، همچنان می توانید از طریق سرویسی مانند WhatTheFont حروف تایپ مرتبط و مشابه را پیدا کنید. منظور از فونت تیتر بزرگ و جلب توجه است که غالباً در متن عناوین برای توضیحات محصول یا مقالات استفاده می شود. قلم متن اصلی که برای متن پاراگراف استفاده می شود ، باید خوانایی را در اولویت قرار دهد. به طور کلی ، بسیاری از مارک های عطر به دنبال زیبایی زیبایی هستند و بدین منظور سری های کلاسیک ، حروف نوشتاری و جلوه های طلا / نقره رایج است.


پالت رنگ

رنگ وسیله اصلی جذب احساسات است. به روشی فکر کنید که رنگ اتاق می تواند به شدت بر خلق و خوی تأثیر بگذارد ، از حالت غم انگیز گرفته تا شادی آور. پالت رنگ برند شما باید از نظر استراتژیک احساساتی را که عطر شما می خواهد برانگیزد. اکثر مارک ها پالت خود را ساده نگه می دارند ، اغلب یک جفت مکمل ، یک لهجه جسورانه و یک رنگ زمینه خنثی انتخاب می کنند.


طرح مارک عطر دریایی و طلای سبک

توسط یوری بارانوف

طرح مارک عطر صورتی و طلایی

توسط - P R E M I U M -

برخی ملاحظات دیگر خاص مارک عطر وجود دارد. به عنوان مثال ، ممکن است مایع واقعی عطر رنگی باشد و شما باید رنگ هایی را انتخاب کنید که بتوانند با آن کار کنند. و مانند رنگ ها ، رایحه ها می توانند احساسی باشند ، تصاویر و خاطرات را تداعی می کنند ، و شما می توانید اینها را برای پالت خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر عطر و بوی کوهستانی شما را به یاد یک مسیر کوهستانی می اندازد ، ممکن است بخواهید با رنگ و بوی خاکی بیشتری بروید. اگر نسیم دریا در تابستان را به یاد شما بیاورد ، ممکن است رنگ های دریایی مناسب تر باشند.


تصویرسازی

تصاویر سبک عکاسی یا فیلم های ویدئویی مورد استفاده در مواد تبلیغاتی را توصیف می کند. این می تواند شامل بایدها و نبایدهای زیبایی در اطراف فیلترها ، روشنایی ، مد و مناظر باشد. بسیاری از مارک های عطر به دنبال عکس های جذاب هستند ، مانند تبلیغات و تصاویر بسیار تولید شده که مدل های ایده آل را نشان می دهد. برعکس ، عکسهای صادقانه تری از افراد واقعی که به نظر شما مصرف کنندگان شما قابل تطبیق هستند ، می توانند به همین ترتیب جذاب باشند.


طراحی مارک عطر با عکاسی سیاه و سفید

توسط cakamura

طراحی مارک عطر با عکاسی سیاه و سفید

توسط رازوان پستولاچ

بیش از هر انتخاب دیگر با نام تجاری بصری ، تصاویر کاملاً با مخاطبان شما گره خورده است. در نظر بگیرید که می خواهید چه احساساتی را تحریک کنید ، اعم از الهام بخش یا واقع بینانه. فیلترها یا سبک های خاصی از رنگ آمیزی تصویر ، مانند سیاه و سفید رسمی ، می توانند از این احساسات پشتیبانی کنند و زیبایی زیبایی سازگار ایجاد کنند.


مارک بسته بندی عطر

علاوه بر عناصر سنتی هویت بصری ، محصولات عطر شامل بسته بندی های فیزیکی است. از آنجا که اینها بخشی جدایی ناپذیر از تعامل مشتری با محصول است ، فضای مهمی برای مارک تجاری است. نکته کلیدی در اینجا تعامل است: در مقایسه با عناصر تجاری بصری که قبلاً بحث شد ، مشتری می تواند عناصر بسته بندی را لمس کند ، وزن و بافت را با دستان خود احساس کند. وقتی صحبت از آن می شود ، طراحی برای مارک تجاری بسته بندی به معنای طراحی یک تجربه است.


طرح بطری عطر

درست در کنار آرم ، بطری این قابلیت را دارد که یکی از قابل شناسایی ترین ویژگی های یک محصول عطر باشد. غالباً ، افراد می توانند مارک های قابل توجه را فقط از طریق شکل بطری تشخیص دهند.


عکس Open Sky توسط Byredo

Byredo Open Sky. تصویر از طریق Byredo

عکس بطری عطر Chanel No. 5

شانل شماره 5. تصویر از طریق شنل

عکس عطر Moschino Toy Boy

پسر اسباب بازی Moschino. تصویر از طریق Moschino

عکس عطر Moschino Fresh Couture

Moschino Fresh Couture. تصویر از طریق Moschino

به عنوان مثال ، Chanel No. 5 نمونه ای از شکل کلاسیک درب مربع و بطری است ، حتی اگر نسبتاً ساده به نظر برسد

این روزها. در همین حال ، Byredo یک بطری و درب گرد مدرن تر ارائه می دهد. در انتهای طیف ، Moschino بطری های عطر آوانگارد را به طور فزاینده ای ایجاد می کند ، از خرس عسلی اسباب بازی پسر گرفته تا Fresh Couture الهام گرفته از windex. در همین راستا ، اولین سفارش کار یک طراح مارک عطر طراحی یک شبح متمایز است.


در گذشته بسیاری از بطری های عطر با پیکربندی های دقیق و چند وجهی ساخته می شدند تا یادآور الماس باشند تا قیمت بالای آنها را توجیه کنند. این روش هنوز برای مارک های عالی عطر مفید است. متناوباً ، طراحی های ساده بطری می توانند از رویکرد مینیمالیستی و عملی تری پشتیبانی کنند ، زیرا هر خریدار نمی خواهد مجسمه های ظریف بطری را بچرخاند.


طرح بطری و کلاه عطر سه بعدی

طراحی بطری عطر توسط MilanDesignKotline

طراحی بطری عطر مینیمالیستی تخت

توسط اوا هیلا

طرح بطری عطر سه بعدی

طراحی بطری عطر توسط ThinkForwardDesigns

طراحی بطری عطر سه بعدی طرح بطری عطر توسط Bernardo Rodriguez

طراحی بطری عطر توسط Bernardo Rodriguez

کلاهک عامل دیگری در طراحی بطری است - با درپوش های سنگین ویال ، ایجاد یک دنیای قدیمی ، معجون زیبایی عرفانی. اتمی سازهای قابل فشرده سازی که حال و هوای کلاسیک هالیوود را ایجاد می کنند. و کلاهک چشم انداز بیشتر دارویی و جدید است. برخی از طراحان مارک مسافت بیشتری را طی می کنند تا توجه هنری خود را منحصراً روی کلاه بگذارند ، مانند Marc Jacobs Daisy و Dolce & Gabbana Fruit Collection. این حتی اگر بطری در مقایسه با آن ساده باشد ، به یک ظاهر متمایز دست می یابد.


https://99designs.com/blog/logo-branding/perfume-branding/آرایشی بهداشتی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده